Slavia pojišťovna

Pojišťovna Slavia patří mezi menší, ale přesto úspěšné pojišťovny s jasnou vizí, kterou se daří naplňovat. Slavia si vybrala cestu cílení na specifickou klientelu – zejména dobré řidiče (u povinného ručení), kterým dokáže nabídnout nadstandardní slevy a další služby.

Slavia vznikla v době boomu pojišťoven na našem trhu – v devadesátých letech minulého století po zrušení monopolu Československé pojišťovny.

Její tradice však sahá ještě mnohem hlouběji a to do roku 1868, kdy vznikla banka Slavia. Té se enormně dařilo a stala se i důležitou mezinárodní finanční institucí, než musela po konci druhé světové války spolu s ostatními společnostmi zaniknout, respektive nechat se spolknout jedinou pojišťovnou na trhu.

Slavia poskytuje pouze neživotní pojištění:

Cestovní pojištění

Slavia poskytuje poměrně typické cestovní pojištění s jednou výjimkou, takzvaným EUROPOJIŠTĚNÍM. To je určeno pro cesty po státech Evropské unie a dalších státech Evropy, ve kterých je platné veřejné zdravotní pojištění České republiky.

Slavia si je vědoma, že není nutné pojišťovat jednu věc dvakrát, proto je EUROPOJIŠTĚNÍ pouhým doplňkem pro veřejné zdravotní pojištění.

Příklad: Velkou nevýhodou veřejného zdravotního pojištění v cizích zemích je, že nemám k dispozici asistenční služby – EUROPOJIŠTĚNÍ je ale obsahuje.

K nárokování péče v zahraničí je tedy potřeba s sebou nosit doklad o uzavřeném komerčním pojištění od pojišťovny Slavia i Evropský průkaz zdravotního pojištění, který má asi většina z nás vždy u sebe.

Pojištění zdraví

Klienti Slavia pojišťovny si mohou pojistit náklady na nadstandard při ošetření a hospitalizaci. Ke sjednání je i pojištění bezkrevné léčby.

Pojištění nemovitosti a domácnosti

Pojištění bydlení je u Slavia pojišťovny snadné a  komplexní – klienti mají k dispozici nejenom základní ochranu nemovitostí a domácností, či asistenční služby, ale mohou si sjednat i mnoho různých připojištění, nebo rozsáhlejší asistenční služby.

Pojištění domácích mazlíčků

Pro psy a kočky jakéhokoliv věku nabízí Slavia pojištění, které se vztahuje na veterinární péči, ošetření, operace i hospitalizaci a anestezii.

A pokud je hospitalizován majitel takto pojištěných zvířat, pojišťovna hradí pobyt zvířete v hotelu pro zvířata.

Povinné ručení

Slavia si na povinném ručení velmi zakládá. Láká především klienty, kteří mají nárok na vysoký bonus díky předchozímu pojištění bez nehod. Těm dokáže poskytnout bonus až 60 % už po 7 letech bezeškodného období. Slavia se netají tím, že je pro ni bonusový systém nástrojem, jak přilákat zodpovědné řidiče a naopak odradit „piráty“, pro které je povinné ručení od této pojišťovny nevýhodné.

KRYŠTOF je název připojištění pokut, které před lety rozvířilo diskuzi o morálnosti placení pokut za řidiče. Slavia však toto unikátní připojištění neopustila a klientům ho poskytuje na rok k povinnému ručení zdarma

Havarijní pojištění

Slavia nabízí běžné havarijní pojištění ve formě all-risk i ve skromnější podobě. Maximální dosažitelný bonus, převoditelný i z povinného ručení, činí 50 %. Pojištění je platné v celé Evropě.

Příspěvek byl publikován v rubrice Povinné ručení. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Komentáře nejsou povoleny.