Servisní pojišťovna

Na českém trhu působí jedna ryze česká pojišťovna – Servisní pojišťovna, která se soustředí výhradně na pojištění vozidel, respektive havarijní pojištění automobilů a motocyklů. Takto úzká specializace by se mohla zdát v silně konkurenčním prostředí pojištění vozidel zdát jako velká nevýhoda, ale Servisní pojišťovna si umí najít své místo na slunci.

V první řadě je její havarijní pojištění dostupné v různých autosalonech a bazarech – právě tam dochází k sjednání velké části havarijních pojištění, aby kupující mohli odjet v již pojištěném vozidle.

Servisní pojišťovna je také do velké míry opravdu soběstačná – například asistenční služby si zařizuje sama a nevyužívá žádného většího poskytovatele, jak to často menší i větší pojišťovny dělají.

Automobily

Výběr havarijního pojištění u Servisní pojišťovny se příliš neliší od ostatních pojišťoven. Na výběr jsou dvě základní varianty – all-risk, nebo havárie+živel. Klienti si však mohou vozidlo pojistit i na novou cenu. Spoluúčast je od 5 do 30 %, respektive minimálně 5 až 50 tisíc korun.

Standardní je i výběr z připojištění, které zahrnují:

  • Asistenční služby
  • Náhradní vůz
  • Pojištění mimořádné výbavy vozidla
  • Pojištění čelního skla

Opatrní klienti mají u Servisní pojišťovny velkou výhodu – až 30% slevu za zabezpečení.

Motocykly

Základní havarijní pojištění motocyklů se vztahuje pouze na Českou republiku. Územní rozsah v celé Evropě lze dokoupit jako připojištění. K dispozici je opět all-risk, nebo kombinace živel+havárie.

Příspěvek byl publikován v rubrice Povinné ručení. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Komentáře nejsou povoleny.