Generali pojišťovna

Tržbami druhá největší pojišťovna na světě a jedna z největších společností vůbec. Založena před 180 lety v části Itálie, která patřila rakouskému císařství (Terst). Odtud rychle expandovala po celé říši, když už o rok později otevírá pobočku v Praze, Vídni a dalších důležitých centrech.

Českou část Generali vlastní Generali PPF Holding, takže patří do jedné rodiny s největší českou pojišťovnou – Českou pojišťovnou. Po pádu komunismu je Generali na našem trhu přítomna od roku 1993. Nabízí komplexní pojišťovací služby:

Životní pojištění

V oblasti životního pojištění má Generali v nabídce komplexní služby – pro odvážnější klienty nabízí investiční životní pojištění, které může hodně vydělat, ale i ztratit, pro konzervativnější zase kapitálové pojištění s garantovaným výnosem, který ale většinou taktak pokryje inflaci.

Generali samozřejmě poskytuje i celou řadu připojištění, aby nebylo životní pojištění jenom o spoření. Generali tak nabízí i riziková pojištění a například i pojištění pro děti.

Penzijní připojištění

Penzijní fond Generali názorně dokládá, že ani neprůstřelná čísla nejsou občas moc platná. Generali má mizivé procento (respektive promile) účastníků penzijního připojištění a přitom je poměrně suverénním leaderem v dlouhodobě připisovaném zhodnocení.

Posledních několik let je většina fondů úspěšnějších, ale za 17 let svého fungování je průměrné roční zhodnocení u Generali Penzijního fondu 5,2 %.

Pojištění individuálních rizik

Určené zejména velkým společnostem – pojistit lze průmysl, techniku, dopravu i zemědělství. Díky tomuto pojištění se zemědělci nemusejí bát o živobytí, když jim úrodu zdevastuje krupobití, oheň a podobné katastrofy.

Pojištění odpovědnosti

  • V občanském životě
  • Zaměstnance
  • Profesní odpovědnost
  • Individuální odpovědnost
  • Odpovědnost podnikatelů

Pojištění majetku

Sem spadá pojištění nemovitostí a domácností, ale i cestovních kanceláří proti úpadku, pojištění obcí a podobné.

Pojištění vozidel

Generali poskytuje povinné ručení i havarijní pojištění, asistenční služby i mnohá připojištění.

  • Bonus pro povinné ručení může dosáhnout výše až 55 % při načítání o 5 % za každý rok bez pojistné události.
  • Speciální havarijní pojištění RETRO pro starší vozy.
Příspěvek byl publikován v rubrice Povinné ručení. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Komentáře nejsou povoleny.