Evropská cestovní pojišťovna

Evropská cestovní pojišťovna vznikla v roce 1993 v návaznosti na tradici specializované cestovní pojišťovny, které vznikla v Praze už v roce 1920. Je první a jedinou specializovanou cestovní pojišťovnou u nás a poskytuje nejširší a nejprofesionálnější služby ve svém oboru, za což je pravidelně odměňována vítězstvím a oceněním v několika soutěžích (Travel Awards, Koruna, Pojišťovna roku).

U Evropské cestovní pojištění se sjednává i pojištění pro zaměstnavatele – tedy jakési rámcové smlouvy, které pružně reagují na konkrétní cesty zaměstnanců do ciziny. Neméně důležité je i Pojištění pro případ úpadku, které Evropská nabízí cestovním kancelářím. Využívá ho více než 100 cestovních kanceláří.

Osobní pojištění

V oblasti pojištění občanů nemá Evropská cestovní pojišťovna, co do šíře poskytovaných služeb, konkurenci.

Evropská cestovní pojišťovna nabízí pojištění specializované na určité druhy cest, ale také celoroční karty pojištění s možností opakovaných cest, kdy délka jednoho pobytu v zahraničí nesmí přesáhnout 45 dnů. Najdeme zde ale i pojištění dlouhodobé, kdy klienti mohou v kuse strávit v zahraničí i rok.

Vyznavači sportování možná najdou i pojišťovnu, která jim dokáže nabídnout více, protože některé sporty a adrenalinové zážitky nejsou u Evropské pojistitelné, i když je (jedna nebo dvě) pojišťovny nabízejí.

Absolutní limity

Že je Evropská cestovní pojišťovna opravdu mistrem přes cestovní pojištění, dokazuje i tím, jak vysoké limity pro krytí léčebných výloh je ochotna nabízet – až 10 000 000 Kč. To je několikanásobek toho, co nabízejí ostatní, byť sebevětší pojišťovny na našem trhu.

Ještě vyšší jsou maximální limity pro pojištění odpovědnosti, takže klienti Evropské cestovní pojišťovny mohou cestovat zcela v klidu a bez obav.

Připojištění sportů

Obecně je však pojištění sportů silnou stránkou Evropské cestovní pojišťovny. Můžete se pojistit i na rizikové činnosti a sporty, jako je paragliding, vysokohorská turistika do 5 000 metrů nad mořem, potápění, nebo i horolezectví.

Nepojistíte se ale na létání v (bez)motorových letadlech a ani na bojové sporty. Profesionální sportování i přípravu na něj je nutné vždy řešit individuálně a osobně s pojišťovnou.

Příspěvek byl publikován v rubrice Povinné ručení. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Komentáře nejsou povoleny.