Direct pojišťovna

Jedna z poměrně úzce specializovaných, ale přesto obecně populárních pojišťoven, Direct, vznikla v roce 2007 a od té doby se do podvědomí lidí dostala zejména „online pojištěním“. A právě online pojištění, respektive všechny druhy přímého prodeje, jsou pro Direct (překlad slova „direct“ je také „přímý“) typické.

Pojišťovna Direct nezahltila český trh svými pobočkami, ale přesto je přístupná z každého místa, kde je počítač a internet, respektive telefon. Ostatní pojišťovny, ale například i makléřské společnosti a prodejci pojištění po internetu, se u ní inspirovaly a inspirují. Direct ukazuje, že i pojišťovna může oslovit tím, že díky nízkým nákladům nabídne velmi nízké ceny (ostatní pojišťovny si platí drahé pobočky a mnoho zaměstnanců, ale pojištění Direct se prodává pouze přes internet, telefon a makléře, tedy s minimálními náklady).

Direct má silného mezinárodního vlastníka, britskou společnost RSA s třísetletou tradicí, a poskytuje čistě neživotní pojištění.

Pojištění automobilů – povinné ručení

Direct se snaží útočit především cenou, ale i zde najdeme zajímavé služby:

  • AutoHELP klientům ušetří práci, protože v případě způsobení škody na voze klienta na sebe Direct bere odpovědnost za komunikaci s pojišťovnou viníka.
  • Asistenční služby ASIST zdarma

Havarijní pojištění

Pro maximální úsporu je možné využít až 30% spoluúčast. K dispozici je celá řada připojištění v mnoha variantách limitů plnění a to jak pro havarijní pojištění, tak pro povinné ručení.

Pojištění motocyklů

K dispozici je oblíbené sezónní pojištění, které je důležité zejména pro majitele motocyklů (ale existuje i pro automobily), které v zimních měsících není možné používat – proto je v tomto období zbytečné mít vozidlo pojištěné.

Pojištění nemovitosti a domácnosti

Pojištění majetku je u Direct velmi důležité – klienti tak mají na výběr z celé řady balíčků a bonusů. Sleva za bezeškodní průběh může dosahovat i 30 % a není problém sjednat all-risk pojištění.

K dispozici jsou i mnohá připojištění, včetně tří připojištění odpovědnosti (občanská, vlastníka nemovitosti a vlastníka zvířete). Pojistit si ale můžete i drahé solární panely, nebo lepší asistenční služby. Na jedné smlouvě lze samozřejmě pojistit nemovitost i domácnost.

Cestovní pojištění

Cestovatelé mají u Direct možnost pojistit si léčebné výlohy a to jak při cestách do zahraničí, tak i v České republice (tuzemské cestovní pojištění).

Běžné cestovní pojištění je nabízeno v třech různě obsáhlých variantách, kdy ta nejvyšší, nazvaná MAXI, obsahuje limit na krytí léčebných výloh 3 miliony korun. Ke sjednání je i celá řada připojištění, včetně asistenčních služeb a rizikových sportů. Ačkoliv vás Direct pojistí i na provozování některých opravdu nebezpečných sportů, jako je potápění do 40 metrů hloubky, nebo vysokohorskou turistiku do 5 000 metrů nad mořem, jiné zase zahrnuje do výluk, jako například bojové sporty.

Direct nenabízí tradiční celoroční cestovní pojištění pro opakované cesty do zahraničí – ale stále je možné sjednat pojištění na jednu cestu dlouhou až 365 dní.

Příspěvek byl publikován v rubrice Povinné ručení. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Komentáře nejsou povoleny.