ČSOB pojišťovna

Pojišťovna Československé obchodní banky je třetí největší pojišťovnou u nás, když na tomto místě nahradila německou pojišťovnu Allianz. ČSOB pojišťovna patří belgické skupině KBC.

Původ této pojišťovny můžeme sledovat až ke Chmelařské vzájemné pojišťovně do roku 1994 – právě tato pojišťovna, společně s IPB pojišťovnou, je předchůdcem ČSOB pojišťovny. K přejmenování došlo právě po odkoupení všech těchto subjektů společností KBC.

Životní pojištění

Velmi důležitá součást pojistných produktů ČSOB pojišťovny, která je využívána stejnou měrou ke zhodnocování financí i ke krytí pojistných rizik a tedy i „klidnému spaní“.

U ČSOB si klienti mohou sjednat kapitálové, ale samozřejmé i investiční životní pojištění, nebo například životní pojištění pro děti. To je důležité i jako spoření na start do života a i ČSOB poskytuje produkty životního pojištění, které jsou k tomuto účelu uzpůsobeny.

Pojištění odpovědnosti

Oblíbené pojištění odpovědnosti je u ČSOB přítomno ve všech svých variantách jako pojištění odpovědnosti:

  • Zaměstnance
  • V běžném občanském životě
  • Majitele nemovitosti
  • Majitele zvířat

Pojištění majetku

ČSOB pojišťovna poskytuje jak pojištění nemovitostí, tak i domácností. U nemovitostí můžete získat slevu až 20 % za dobu bez pojistné události a můžete se nechat pojistit proti všem myslitelným rizikům.

Cestovní pojištění

Cestovní pojištění od ČSOB pojišťovny nabízí všechny tradiční služby a možnosti. Klienti si mohou zvolit i limit pro krytí léčebných výloh, přičemž už ten standardní ve výši 2,5 milionů korun je poměrně dostatečný. ČSOB také nabízí možnost levné celoroční karty cestovního pojištění, která je vhodná pro opakované cesty do zahraničí. Maximální délka jednoho pobytu může být až 45 dní.

Pojištění vozidel

V této oblasti si ČSOB pojišťovna bere za příklad AXA pojišťovnu a další společnosti, které se rozhodly určovat výši pojistného raději podle výkonu motoru, než podle jeho objemu.

To má za následek, že někteří řidiči mohou získat výhodnější cenu pojištění.

  • Už v základním balíčku povinného ručení ČSOB zvyšuje limit plnění pro škody způsobené na zdraví – a to o 9 milionů na 44 milionů korun.
  • Pojištění Bez povinností je službou, která klientům ČSOB pojišťovny zajišťuje, že komunikaci s viníkem nehody a jeho pojišťovnou zařídí sama pojišťovna a klient se tak nemusí o nic starat.

Havarijní pojištění

Produkt havarijního pojištění je u ČSOB spíše průměrný – nenabízí nic navíc, ale dokáže splnit požadavky většiny klientů:

  • 5% bonus za rok bez nehody
  • Spoluúčast již od 3 %
  • All-risk pojištění a možnost sjednání komplexních asistenčních služeb
Příspěvek byl publikován v rubrice Povinné ručení. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Komentáře nejsou povoleny.