Proč nezapomenout sjednat cestovní pojištění?

Cestovní pojištění vám dodá potřebný klid, nemusíte se stresovat a můžete si tak velmi snadno užívat dovolenou na plno, soustředit se na důležitou schůzku nebo práci.

Jednotlivé pojišťovny nabízejí samozřejmě nejrůznější cestovní pojištění, je třeba vždy pečlivě prostudovat jednotlivé pojistné podmínky, cenu a rozsah pojistného krytí a teprve poté přistoupit k podpisu smlouvy. Mezi základní výhody, které vám pojištění na cestách zajistí, patří následující skutečnosti:

-          cestovní pojištění se kromě nemoci nebo úrazu vztahuje i na ztrátu zavazadel či na jinou škodu, která vás může na cestách potkat. Pokud tomu tak není, lze to docílit prostřednictvím připojištění.

-          Pokud budete ambulantně ošetřeni a nebudete mít uzavřeno cestovní pojištění je pravděpodobné, že po vás bude požadována platba v hotovosti, vhodnou pojistkou toto odpadá

-          Jestliže se dostanete do nesnází, je pomoc asistenční služby nedocenitelná. Můžete se na ni spolehnout a obrátit všude tam, kde platí vaše cestovní pojištění.

-          Děti do 15 let věku mají obvykle u většiny pojišťoven zvýhodněnou denní sazbu pojistného.

-          Při dlouhodobém pobytu v zahraničí, který bude delší jak půl roku je možno přerušit tuzemské zdravotní pojištění, které bude nahrazeno cestovním pojištěním, a touto cestou tak ušetřit finanční prostředky, které může investovat plnohodnotnějším způsobem.

Cestovní pojištění můžeme sjednat fyzicky přímo na pobočkách pojišťovny, ale také u cestovních kanceláří či makléřských společností. Dnes je ale nejrozšířenější online cestovní pojištění, které se dá uzavřít z domova prostřednictvím internetu a jeho následné zaplacení pomocí online platby. Výhodami uzavření online cestovního pojištění je tedy rychlost, možnost uzavření z klidu domova a časová nezávaznost, protože online služby jsou dostupné 24 hodin denně.

Příspěvek byl publikován v rubrice Pojištění, Povinné ručení. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Komentáře nejsou povoleny.