Česká pojišťovna

Naše největší pojišťovna vznikla už v první polovině devatenáctého století, tehdy ještě jako První česká vzájemná pojišťovna. Vystupovala i pod dalším názvem, jako Československá pojišťovna, když po druhé světové válce měla na všechno pojištění monopol.

Po pádu komunismu si samozřejmě nedokázala udržet 100% kontrolu trhu, ale nikdy se jí v oblíbenosti žádný jiný pojišťovací ústav přiblížit nedokázal. To je dílem zvyku, ale také bezkonkurenční hustotou sítí poboček a propracovanými produkty, které uspokojí běžné, ale i nejnáročnější klienty z občanské i korporátní sféry.

Česká pojišťovna je vlastněna GeneraliPPF Holdingem, který zastřešuje české akvizice pojišťovny Generali, která je jeho většinovým vlastníkem.

Životní pojištění

Česká pojišťovna si udržuje vedoucí pozici nejen na pojišťovacím trhu obecně, ale i v obou jeho stejně důležitých částech – v životním i neživotním pojištění.

ČP nabízí v oblasti životního pojištění všechny oblíbené produkty, jako je investiční pojištění s rizikem ztráty, ale šancí na velké výnosy, nebo kapitálové životní pojištění s nevysokým, ale garantovaným zúročením.

Pojištění nemovitosti a domácnosti

Česká pojišťovna nabízí pojištění na všechny běžné nemovitosti i vybavení domácnosti. Potěší zejména vysokou dosažitelnou slevou, která činí téměř 50 %. Abychom jí ale dosáhli, musíme zvolit vysokou spoluúčast a být u ČP pojištění i v dalších oblastech.

Pojištění domácích zvířat

Pro klienty, kteří mají kočku, nebo psa, může být zajímavé toto pojištění, které pomáhá zejména v případě, že je naše zvířátko nemocné a vyžaduje nákladné ošetření. Stejně tak ho oceníme, když náš mazlíček způsobí škodu, protože jde i o odpovědnostní pojištění.

Penzijní připojištění

Nejvíce účastníků penzijního spoření má v České republice Penzijní fond České pojišťovny – zhruba 25 % ze čtyř milionů aktivních účastníků. Využívá ho tedy o polovinu více lidí, než PF České spořitelny.

I přesto nejde o penzijní fond s nejvyšším připisovaným zhodnocením (zde vede její vlastník, pojišťovna Generali).

Cestovní pojištění

Žádná pojišťovna na našem trhu nenabízí tak obsáhlé služby pro cestovatele, jako ČP. Ta má pro klienty připraveny balíčky služeb, které se hodí vždy pro konkrétní situaci. Například:

  • Pojištění lyžování na Slovensku
  • Celoroční pojištění
  • Pojištění na populární Eurovíkendy
  • Pojištění pro sportovce
  • Tuzemské cestovní pojištění
  • A mnoho dalších

Z ostatních druhů musíme zmínit ještě pojištění odpovědnosti, pojištění pro podnikatele, menší i velké společnosti a průmysl.

Pojištění vozidel

ČP nabízí bohatý výběr povinného ručení, který uspokojí i nejnáročnější klienty – i díky maximálnímu limitu plnění, který je až 150 milionů korun. Nejvyšší dosažitelný bonus za bezeškodní období je 55 %.

Havarijní pojištění od ČP je také v několika ohledech velmi nadstandardní – klienti si mohou zvolit spoluúčast už od pouhého jednoho procenta, a pokud nechtějí riskovat vůbec nic, mohou si rovnou sjednat pojištění na novou cenu GAP. I u havarijního pojištění mohou klienti sbírat bonus a to až do 50 %.

Příspěvek byl publikován v rubrice Povinné ručení. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Komentáře nejsou povoleny.