AIM pojišťovna

AIM původně působila v oblasti poradenství a zprostředkování pojištění. V roce 2006 ale společnost udělala velký skok kupředu, když se stala plnohodnotnou neživotní pojišťovnou. Vznikla v Maďarsku, ale působí v celé řadě okolních zemí, Českou republiku nevyjímaje.

AIM je pojišťovna velmi specifická – vyhledávají ji zejména klienti, kteří potřebují něco navíc. Ať už jde o zcela individuální přístup, nebo o produkty, které se pojišťovna nebojí přizpůsobit konkrétním požadavkům klientů.

AIM nabízí i některé nezvyklé produkty a i ty běžné se snaží o něco obohatit, aby o ně stáli zejména nároční klienti. I z tohoto důvodu nejde o pojišťovnu pro každého – už nepřítomnost klíčového produktu dnešní doby, kterým je povinné ručení, může klienty nasměrovat k lepšímu pochopení pojišťovny.

Pojištění lodí

AIM pojišťovna nabízí pojištění lodí a to jak těch provozovaných pro zábavu, tak těch komerčních. Klienti mají možnost sjednat si pojištění odpovědnosti za škody i tradiční havarijní pojištění (proti živelním událostem, odcizení,…)

Pojištění motorových vozidel

Obsahuje pouze havarijní pojištění, ale zato ve velmi zajímavé podobě. Klienti si mohou sjednat i GAP pojištění, které chrání jejich investici do vozidla pojištěním na novou cenu v případě zničení, nebo odcizení vozu.

Pojištění letadel

Podobně jako u pojištění lodí, i u pojištění letadel AIM poskytuje jak „povinné ručení“, tedy povinné pojištění odpovědnosti za škody, tak i havarijní pojištění. Pojistit lze motorová i bezmotorová vozidla.

Pojištění prodloužené záruky

AIM poskytuje vlastně all-risk prodloužení a rozšíření záruky a to na jakékoliv výrobky včetně motorových vozidel, tak i na velmi specifické oblasti, jako jsou zemědělské stroje.

Pojištění podnikání

Pojišťovna uhradí například i ušlý zisk a provozní náklady po pojistné události. Pojištění movitého i nemovitého majetku lze uzavřít na škody živelní, nebo i jako all-risk.

Pojištění technických rizik

V tomto pojištění lze pojistit elektroniku, průmyslové stroje a další náchylné přístroje.

Pojištění odpovědnosti (podnikatelů)

Vztahuje se například na škody způsobené vadnými výrobky.

A vše ostatní

AIM vytvoří pojištění přesně podle přání klienta, i když není v nabídce – vždy lze odhadnout rizika, takže vždy lze spočítat i pojistné, takže AIM se nedrží pouze prověřených výrobků, ale nebojí se experimentovat, protože klienti přicházejí s nejrůznějšími speciálními požadavky každý den.

Příspěvek byl publikován v rubrice Povinné ručení. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Komentáře nejsou povoleny.